Vet
Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna

Strona główna

bezpa__skie.jpg

 

AKCJA STERYLIZACJA 2023

Informujemy, że rozpoczyna się pierwszy etap bezpłatnej akcji kastracji kotów wolno żyjących na terenie Lublina. Realizowany będzie w ramach projektu z IX edycji budżetu obywatelskiego pn.: Opieka nad kotami wolno żyjącymi.

Koty wolno żyjące to koty bytujące na wolności, w stanie dzikim, zamieszkujące głównie piwnice, garaże, wiaty śmietnikowe lub specjalne domki stawiane przed administratorów nieruchomości lub osoby sprawujące nad nimi opiekę. Koty wolno żyjące są istotnym elementem ekosystemu miejskiego, a ich obecność zapobiega rozprzestrzenianiu się gryzoni w mieście. Z uwagi na spełnianą przez te zwierzęta funkcję ich obecność jest pożądana lecz ich populacja wymaga kontroli. Zabiegi kastracji mają zapobiegać nadmiernemu rozmnażaniu tych zwierząt. Wszystkie zwierzęta, które trafią do gabinetów weterynaryjnych na zabiegi kastracji, zostaną dodatkowo odpchlone, odrobaczone i zaszczepione przeciwko wściekliźnie.

 

Osoba dostarczająca zwierzę na zabieg kastracji powinna być członkiem organizacji pozarządowej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt lub posiadać legitymację Społecznego Opiekuna Kotów wydaną przez Wydział Zieleni i Gospodarki Komunalnej UM Lublin.

powrót